стягнення

стягнення

Позов до суду

 

КРОК ПЕРШИЙ – ПОЗОВ ДО СУДУ

            Якщо дитина проживає з Вами та перебуває у Вас на утриманні, а батько (мати, бувають навіть, і такі випадки) Вашої дитини не виявляє бажання добровільно приймати участь у її утриманні Вам необхідно вживати певних заходів.

            І. Ви можете домовитися із батьком (матір’ю) про форму утримання дитини, про порядок сплати такого утримання та строки його здійснення. Домовленість краще викласти у формі письмового договору та посвідчити такій договір у нотаріуса.

Зверніться до нотаріуса, якому Ви довіряєте за консультацією щодо оформлення такого договору і він чи вона зможе ознайомити Вас із формою та змістом такого договору, проконсультує щодо порядку його укладання, переліку документів необхідних для його укладання та вартості послуг по його посвідченню.

Будь-яка проблема вирішується легше за згодою сторін, тому цей варіант утримання спільної дитини ми вважаємо найкращім.

            При укладанні такого договору Ви зможете максимально врахувати інтереси дитини та встановити суму аліментів (утримання дитини) та участі в оплаті додаткових витрат вищу за державні мінімуми (чинний рекомендований мінімум на утримання дитини – розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку – це трохи більше 2 тисяч гривень на дитину 6-18 років.).

            Якщо Вам важко особисто вести переговори щодо укладання такого договору, Ви можете доручити їх проведення іншій особі. Це може бути Ваша близька особа, або спеціаліст в галузі права – юрист або адвокат.

            ІІ. Якщо, на Вашу думку, укладання договору про утримання дитини виключене, якщо батько (мати дитини), що не бере участі у її утриманні давно зник з поля зору, для отримання (стягнення) аліментів доведеться звертатися до суду. Разом із цим питанням можна вирішити питання розірвання шлюбу, якщо до цього моменту воно не вирішене. При наявності спільних дітей розірвання шлюбу вирішується виключно в судовому порядку. При цьому слід врахувати норми ст. 109, 110, 112 Сімейного кодексу України. http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14

            Питання сплати аліментів та інших витрат на дитину регулюються гл. 15 Сімейного кодексу України ст.ст. 180 – 197. http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14

            Ви завжди можете ознайомитися із цими нормами за допомогою будь-якої пошукової системи в мережі Internet та скласти власне уявлення про зміст та обсяг прав дитини на отримання аліментів.

            Коротко зазначу таке. Аліменти можуть встановлюватися у твердій грошовій сумі або в частині від заробітку (доходу) платника аліментів. Позивач, тобто Ви, самі визначаєте яку суму аліментів та в якому порядку Вам належить отримувати з платника. При цьому суму «50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку» можна не обґрунтовувати, бо це є абсолютний мінімум, такі заяви до суду можна подавати в порядку наказного провадження, який є найбільш простим та скороченим по відношенню до інших форм процесу.

            Якщо Ви вважаєте за потрібне отримувати аліменти в сумі більшій ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, Вам доведеться її обґрунтовувати та звертатися до суду в порядку позовного провадження. Якщо доказів не багато, вони є надійними, такий позов може розглядатися за Вашою заявою в порядку спрощеного провадження без виклику сторін.

            У випадку, коли сума аліментів, що Ви вважаєте за необхідне отримувати на утримання дитини є значною необхідно буде доводити суду не тільки обґрунтованість її розміру, а і платоспроможність потенційного платника аліментів (ст. 182 Сімейного кодексу України).

           В такому випадку, а також у випадках коли існують специфічні, тільки Ваші, обставини справи, які також потребують доказування, або наявних документів недостатньо, є необхідність витребування значної кількості документів, залучення свідків, проведення експертиз, тощо, якщо відповідач (потенційний платник аліментів) заперечуватиме проти розгляду справи за його відсутності, справа розглядатиметься в порядку позовного провадження. В такому випадку Вам доведеться особисто відвідувати судові засідання, або найняти спеціаліста, який зробить це за Вас. При цьому необхідно враховувати, що така справа в суді може фактично розглядатися в першій інстанції близько року та ще від 4 до 6 місяців у апеляції. Хороша новина в тому, що аліменти за рішенням суду призначаються з дати подачі відповідної заяви до суду, але тривалі строки розгляду справи в суді необхідно також враховувати.

         Коли Ви знаєте заздалегідь, що скоріше за все, справа про стягнення аліментів розглядатиметься саме за останнім сценарієм, можливо доцільно було б найняти спеціаліста, що зробить цю роботу за Вас, при чому залучати його краще на стадії написання позову до суду.

            Якщо Ви відчуваєте натхнення та бажаєте самостійно скласти такі позовні заяви, ці посилання будуть для Вас корисними

Зразки позовних заяв https://dm.mk.court.gov.ua/sud1409/gromadyanam/pozov/,

https://kt.pl.court.gov.ua/sud1613/gromadyanam/19.07.2017-1/,

https://zr.su.court.gov.ua/sud1805/gromadyanam/zrazku_pozovnuh_zayv/pozovna_alimentu

https://bl.su.court.gov.ua/sud1801/gromadyanam/zrazky/doc15

https://cp.ks.court.gov.ua/sud2122/zrazkyzayavd/126922/

https://kz.pl.court.gov.ua/sud1611/pravo/zayava/alimenti

https://ln.pl.court.gov.ua/sud1616/gromadyanam/17/9

             Вимоги до оформлення https://ok.pl.court.gov.ua/sud1622/zrazki/407833/

            В залежності від обсягу Ваших вимог щодо сплати аліментів Ви можете вибрати одну з трьох форм судочинства в порядку якого розглядаються вимоги про стягнення аліментів, та самостійно подати позов до суду та представляти себе в судових засіданнях.

 

            Якщо Вам важко, якщо Ви не бажаєте зайвий раз згадувати про колись дорогу Вам людину, чи не вважаєте за потрібне виконувати роботу за професіоналів, наші спеціалісти з радістю допоможуть Вам у складанні та поданні такої позовної заяви та веденні справи в суді.

            Якщо Ви не маєте коштів на платні послуги, або вважаєте такі послуги занадто дорогими, Ви можете звернутися до пункту надання безоплатної правової допомоги http://legalaid.gov.ua/ua/

Leave A Reply