стягнення

стягнення

Коли надходитимуть гроші

Далі, або коли ж надходитимуть гроші …

Не розглядатиму зараз варіант розвитку ситуації, коли виконавчий лист пред’явлено до примусового виконання до приватного виконавця. Вважається, що вони, приватні виконавці, зацікавлені вжити всіх дій для стягнення коштів на Вашу користь без сторонньої уваги. Тому ймовірно, аліменти ви отримаєте достатньо швидко, якщо звісно не виникне додаткових перешкод.

​Теоретично, так саме має відбуватися і при пред’явлення до виконання виконавчого листа до Державної виконавчої служби чи безпосередньо за місцем роботи платника аліментів.

Теоретично, якщо платник аліментів працює, аліменти Ви маєте почати отримувати вже у середині наступного місяця невдовзі після днів виплати платнику аліментів заробітної плати. На початку стягнення, сума, яку Ви будете отримувати буде більшою за рахунок заборгованості по сплаті аліментів, яка виникла від дати подачі заяви про стягнення аліментів до суду до часу пред’явлення виконавчого листа до виконання. Коли ця заборгованість буде виплачена, Ви будете отримувати суму, зазначену в рішенні суду. В будь-якому випадку більше половини заробітної плати платника аліментів Ви отримувати не будете, це заборонено законом, хіба, що заборгованість із сплати аліментів була значною і виконавець звернув стягнення на майно боржника.

​Утримання аліментів із боржника здійснюються за його місцем роботи бухгалтерією підприємства чи підприємця на підставі постанови виконавця про звернення стягнення на доходи (заробітну плату, пенсію, стипендію) боржника, у дні виплати боржнику заробітної плати та перераховуються на рахунок органу ДВС. Орган ДВС обліковує кошти, що надходять та перераховує їх стягувачу не пізніше наступного робочого дня з моменту їх надходження. Дотримання строків проведення дій державними виконавцями гарантувати неможливо, тому наводжу вимоги законодавства в порядку з ознайомчою метою.

Коли платник аліментів не працюватиме, Ви не будете отримувати аліментів, але буде нараховуватися заборгованість зі сплати аліментів у встановленому рішенням суду відсотку від середнього заробітку у Вашому регіоні.

Постанову про звернення стягнення на доходи боржника Ви можете отримати поштою, або можете побачити у реєстрі виконавчих дій, скориставшись для входу до нього номером виконавчого провадження та ідентифікатором доступу, що містяться у постанові про відкриття виконавчого провадження. Якщо в реєстрі такої постанови немає, стягнення на Вашу користь не відбувається.

Коли Ви матимете можливість отримувати аліменти Ви можете дізнатися у виконавця, здійснивши візит до нього в його прийомний день. Або дізнаєтеся чому ви найближчим часом не отримаєте аліментів.

Leave A Reply