стягнення

стягнення

Добровільна сплата

Утримання дитини можна здійснювати самостійно (добровільно), наприклад на підставі відповідного договору про утримання дитини. Такий договір має бути посвідчений нотаріально, з його змістом можна ознайомитися у нотаріуса, якому Ви довіряєте. У нього ж можна дізнатися про вартість посвідчення такого договору.

Згідно Наказу Міністерства юстиції України “Про затвердження порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України”

4.15. Батьки дитини мають право укласти між собою договір про сплату аліментів на дитину.

Умови договору про сплату аліментів на дитину мають визначати розмір, строки, а також порядок виплати та підстави цільового використання аліментів і не можуть порушувати права дитини, які встановлені Сімейним кодексом України.

4.16. При посвідченні договору про сплату аліментів на дитину нотаріусом роз’яснюється зміст пункту 2 статті 189 Сімейного кодексу України з одночасним зазначенням про це у тексті договору у частині можливості стягнення аліментів у безспірному порядку на підставі виконавчого напису у разі невиконання одним із батьків свого обов’язку за договором.

Але при цьому слід пам’ятати, що у випадку невиконання умов такого договору, зацікавлена особа може звернутися до нотаріуса за вчиненням виконавчого напису, який, у разі його вчинення є виконавчим документом та може бути пред’явлений до примусового виконання так саме як і рішення суду. Але строк вчиненя виконавчого напису є значно коротшим за судовий розгляд такого самого питання.

Leave A Reply